Mit tegyél, hogy meglágyítsd az imádott fiú/lány szívét?
Ha megtetszett neked egy fiú/lány az osztályban/iskolában/téren/tánc- csoportban, és szeretnéd, hogy ő is felfigyeljen rád, akkor néhány dolgot érdemes megfontolnod. Az első és alapvető dolog az, hogy ne próbálj meg másnak mutatkozni, mint amilyen vagy. Légy önmagad, ne játssz szerepeket, és ne vegyél fel természetellenes ruhadarabokat, mert így inkább nevetségessé válsz, és nem szeretetreméltóvá.
Próbáld óvatosan "kinyomozni", milyen dolgok érdeklik az illető fiút/lányt, és ha olyan helyzetbe kerültök a büfében/óra előtt/a színházlátogatáson/az utcán/az uszodában, hogy lehetőségetek nyílik a beszélgetésre, majd meglátod milyen jó lesz, ha lesz közös témátok. Ezer dologról lehet beszélgetni, filmekről, könyvekről, sportról, a suliról, a papagáj-tartásról és a pulóver-kötésről.
És végül: nagyon fontos, hogy ne mondd el az összes barátodnak/barátnődnek, hogy tetszik neked a fiú/lány, mert esetleg kellemetlen helyzetbe hozod azzal, hogy mindenki rólatok pletykál, holott ő (a fiú/lány) még nem is sejt semmit.
Virágnyelv
Régebbi korokban ha egy fiúnak megtetszett egy lány, éppúgy, mint manapság, a fiú törni kezdte a fejét, hogy hogyan árulja el érzelmeit. Nem volt túl sok lehetősége arra, hogy beszélgessen a lánnyal, hiszen a leányokat a szülők gondosan őrizték, a házból is csak kisérettel mehettek ki.
Éppen ezért mindenfélét kitaláltak a szerelmesek, hogy érzelmeiket kifejezzék. A virágok, a színek, a mozdulatok szavak nélkül is beszéltek sőt a spanyol lányok legyezőjük mozgatásával is üzentek.
Gondoltok-e ma arra, hogy a népi hímzések, a korabeli festmények, melyeken virágot is ábrázoltak, "beszélnek". A hímzett, festett virágok ugyanis üzentek, bár ma már közülünk csak kevesen tudják megfejteni titkukat. De szólnak hozzánk a népdalok, népmesék, balladák is, milyen jó volna megérteni a virágnyelvet!
A búzavirág például azt jelentette, hogy a lány egyszerűsége, szelídsége kedves a fiú számára. A gyöngyvirág a vágyakozást fejezte ki. Az ibolya azt jelentette, hogy titokban kell tartani a szerelmet. A jácintot átadó leány csak barátságát adta a fiúnak. A levendula a hűség virága volt, a liliom pedig az ártatlanságé. (Ezzel magyarázható például, hogy az ifjú menyasszony liliomcsokrot kapott vőlegényétől.) A mirtusz, melyből a szép arák koszorúját fonták, azt jelentette, hogy végre teljesült a vőlegény kívánsága, és oltár elé vezetheti szerelmesét. A nefelejcs - mint ahogy több nyelven maga a szó is kifejezi - a búcsúzáskor átadott virág volt, hogy a lány (fiú) megőrizze szerelmese emlékét, és mindig rá gondoljon. Az orgonacsokor felért egy szerenáddal, azt jelentette ugyanis, hogy minden apró virága egy szerelmes dal a lánynak. Ha pipacsot adott a fiú, az sértő volt a lányra nézve, ugyanis azt jelentette, hogy túlságosan fecsegő a leány. A rózsabimbó azt jelezte a lánynak, hogy a fiú egyre inkább szereti. A fehér rózsa azt, hogy nagyon tiszta a szerelem, a piros rózsa pedig azt, hogy nagyon lángoló.
Ha a lány rózsalevelet adott hódolójának, akkor az azt jelentette, hogy igent mond, a tövises rózsaszár viszont azt "mondta", hogy nem.
A szegfű a hívogatás virága, amikor a fiú találkozni akart a lánnyal, akkor adta ezt a virágot neki. A viola azt fejezte ki, hogy a fiú akkor is szeretni fogja a lányt, ha már nem lesz fiatal és szép.
A virágok számával is lehetett üzenni, például attól függően, hogy hány gyöngyvirág volt egy csokorban, ki lehetett számolni a találkozás óráját. (1 szál virág - éjfél után 1 óra stb.) A napokat pedig akáclevélkékkel jelölték: ma = 1 levél, holnap = 2 levél stb...
|